Bilgi Yuvası'na Hoşgeldiniz..!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilimden müziğe müzikten pc oyunlarına kadar her şey bu sitede..!

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

YALIN

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Admin
Forum Kurucusu
Forum Kurucusu
Admin

Yaş : 28 Kayıt tarihi : 16/01/09 Mesaj Sayısı : 509 Nerden :

YALIN Vide
MesajKonu: YALIN   YALIN Icon_minitimePtsi Haz. 15, 2009 3:54 pm

işte benim en sevdiğim sanatçılardan biri olan yalın

YALIN Yalin

Biyografi

Kargo grubunda çalışan Selim Öztürk'ün prodüktörlüğünde hazırlanan "Ellerine Sağlık" albümü ile tanındı. İlk bestelerini, St. Michel Fransız Lisesi'nde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik okullarında gitar dersleri alırken yapmaya başlamıştır. Halen eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demolarını hazırlamaya başladı.
Müzik televizyonlarında ve radyolarda en çok istek alan şarkılar "Zalim", "Sonsuz Ol" ve "Günaydın" klipleri MTV Wold Chart Express listelerinde de 1 numaraya yükseldi. İlk albümüyle birçok ödül alan Yalın’ın şarkıları Yunanistan ve Bulgaristan’da da listelere girdi."Ellerine Sağlık" albümü ilk haftada 300 bin kopya satarak pop dünyasında kırılması güç bir rekora imza attı.Toplamda 800 binden fazla satan debut albümü ortalığı yerinden oynattı.
İkinci albümünden de "Küçücüğüm", "Bir Bakmışsın", "Keşke" ve "Ben Bilmem" olmak üzere 4 video klip çıkartan sanatçının üçüncü albümü ise 26 Mart 2007'de piyasaya sürüldü. "Herşey Sensin" adlı albümün çıkış parçası da albümle aynı adı taşıyan parça, Herşey Sensin olarak seçildi.
http://eglenbakalim.forummum.com

YALIN

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası